Ronnie Hawkins: Ronnie Hawkins And The Hawks (1959)

Ronnie_1

Ronnie Hawkins: Ronnie Hawkins And The Hawks (1959)

Igazi szenzáció volt az amerikai, ám a későbbiekben kanadai állampolgárként élő nagyszerű énekes, gitáros Ronnie Hawkins. 1958-ban indult először kanadai turnéra, ekkor még a Ron Hawkins Quartettel. Később 1959-ben új kísérő zenekart verbuvált maga köré, ez lett a legendás The Hawks együttes. Tagjai közül került ki - a zenei pályafutását évekkel később kezdő amerikai folk énekes gitáros - Bob Dylan kísérő zenekarának, a The Band együttesnek a majdani dobosa, Levon Helm.

Ronnie_2Ronnie_3

Ronnie_4

Új kísérő zenekarával hamarosan az amerikai New Yorkban talűlható Bell Sound Studios-ban találták magukat, és három alkalommal (1959. április 13., 15. és 29.) felvették a teljes zeneanyagot, melyet 1959-ben a Roulette Records dobott piacra. Az amerikai slágerlistán ekkorra már egyre feljebb kúszott a ,,Forty Days” című - a ,,Ronnie Hawkins And The Hawks” nagylemez kezdőszámaként is híressé vált - sláger. Nem meglepő módon, júliusra 46. helyezésig jutott. A ,,Mary Lou” című sláger pedig túl volt már a kétszázezredik eladott példányszámon. Ez utóbbi egyébként a slágerlista 26. helyén kötött ki, ezért a lemezkiadó úgy döntött, hogy a tizenkét számos ,,Ronnie Hawkins And The Hawks” albumot mind monó (R-25078), mind sztereó (RS-20078) változatban megjelenteti.

Ronnie_5

Ronnie_6Ronnie_7

Ronnie_8

Érdekes módon az angolok nem adták ki a nagylemezt, ehelyett a Columbia Records jóvoltából egy évvel később, 1960-ban két EP-t, azaz négyszámos kislemezt kimásoltak ki róla mind monó, mind sztereó változatban ,,Ronnie Hawkins: Rocking With Ronnie” (SEG 7983/ESG 7792) és ,,Ronnie Hawkins: Rocking With Ronnie No. 2” (SEG 7988/ESG 7795) címmel.

Ronnie_9

Az első alkalommal felvették az ,,A” oldal első (,,Forty Days”) és negyedik számát (,,Ruby Baby”), melyeken Ronnie Hawkins énekel (akár csak a többi számon), Jimmy Ray Paulman gitározik, Willard ,,Pop” Jones zongorázik, Levon Helm dobol és ismeretlen személyek dúdolnak a háttérben.

Ronnie_10

Ronnie_11Ronnie_12

Ronnie_13

A második alkalommal felvették az ,,A” oldal ötödik (,,Horace”) és a ,,B” oldal harmadik (,,One Of These Days”) számait. Ezeken Hawkinson kívül a már említett három zenész (Paulman, Jones és Helm), valamint Jimmy Evans (basszusgitár) és Jeanie Greene (háttérének) működött közre.

Ronnie_14

Ronnie_15Ronnie_16

Ronnie_17

A harmadik alkalommal a maradék nyolc szám került rögzítésre (az ,,Odessa”; a ,,Wild Little Willie”; a ,,Mary Lou”; a ,,Need Your Lovin’ (Oh So Bad)”; a ,,Dizzy Miss Lizzy”; az ,,Oh Sugar”; a ,,What ’cha Gonna Do (When The Creek Runs Dry)” és a ,,My Gal Is Red-Hot”)  melyeken - a második alkalom zenész összeállításán kívül - további zenészként Sam ,,The Man” Taylor szaxofonos játszott öt számban.

Ronnie_18Ronnie_19

Aki szereti a jó kis bulizós rock and roll zenét, annak telitalálat a ,,Ronnie Hawkins And The Hawks” album. De akinek tele a hócipője a világ baromságaival, annak is egy jó alternatívát jelenthet jó nagy hangerőre tekerve!

Lemez címe:
Ronnie Hawkins And The Hawks
Előadó:
Ronnie Hawkins
Megjelenés dátuma:
1959
Műfaj:
Pop Rock / Klasszikus Rock
Források
Roulette Records; Columbia Records; www.en.wikipedia.org; www.discogs.com
Youtube link
Vissza a cikkekhez
designed by peterteszary
Top magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram