A hónap lemeze - 2021 március

The Searchers: Take Me For What I’m Worth (1965)

Az angol The Searchers együttes 1965-ben kiadta talán a legjobban sikerült albumát, mely nagy slágere címével megegyező volt: ,,Take Me For What I’m Worth”. A kiadó természetesen továbbra is a Pye Records volt. Ezt követően azonban évekig nem jelent meg nagylemezük, és valljuk meg, a vezető beat zenekarokat megillető babérokat is elveszítették. Úgy tűnik kifogytak a használható ötletekből.

A zenekar tehát elkészítette - a korábbiakhoz képest - sokkal letisztultabb hangzásvilágot mutató albumát. A Pye Records ezt a nagylemezt mind monó (NPL 18120), mind sztereó (NSPL 18120) változatban megjelentette. Megjegyzendő, az 1965-ös esztendő lehetett a vízválasztó az angol lemezkiadásban eluralkodott felfogásban, ugyanis korábban csak kevés előadót tiszteltek meg azzal, hogy nagylemezét sztereó változatban is közkinccsé tegyék.

Nos, ez a nagylemez egyszerűen lenyűgözőre sikerül. Eltűnt a korábbról már jól ismert, csitt-csatt, bimm-bumm hangzás. A számok hangszerelése igényessé vált. Már a lemezindító, ,,I’m Ready” című szám is eltér a megszokottól, jól megtáncoltatva hallgatója lábát! Ezt követően, kissé visszavesz a lendületből a zenekar és jobbnál jobb előadásban szólaltatja meg a már jól ismert slágereket. Egymás után következik az ,,I’ll Be Doggone”, a ,,Does She Really Care For Me”, a ,,You Can’t Lie To A Lier”, az ,,Each Time”, a ,,Be My Baby”, a ,,Four Strong Winds”, vagy éppen a lemez címadó felvétele, a ,,Take Me For What I’m Worth”.

Kiemelendő, hogy ezen az albumon azért fontos szerepet játszanak a saját szerzemények is! Ilyenek a ,,It’s Time”, a ,,Too Many Miles”, a ,,Don’t You Know Why” és a ,,I’m Your Loving Man”. Mind kitűnő, igényesen hangszerelt felvétel.

A nagylemez egy jól kimunkált, igényesen stúdiómunka. Hangzása egyszerűen bombasztikus. A felvételeken az ekkori zenekari tagok Mike Pinder (szólógitár), John McNally (ritmusgitár), Frank Allen (basszusgitár) és Chris Curtis (dob) működtek közre.

Az amerikai kiadás érdekessége, hogy az angol album felvételei - más felvételekkel kiegészülve - két önálló nagylemezen kerültek kiadásra a Kapp Records jóvoltából, természetesen monó és sztereó változatban egyaránt. Az első címe ,,No 4” (KL-1449/KS-3449) volt, és az angol nagylemez tizenkét felvételéből nyolcat tartalmazott, míg a másodiké - az angol címmel egyezően - ,,Take Me For What I’m Worth” volt (KL-1477/KS-3477). Ezen további három felvétel szerepelt az angol nagylemezről, ugyanakkor a ,,No 4” albumról átvette az ott hallható számok zömét. További érdekesség, hogy az előbbi kiadására 1965-ben, míg az utóbbiéra 1966-ban került sor. Más előadók lemezeivel is történt már ehhez hasonló, mint például az angol Small Faces együttes első két, a Decca Records-nál megjelent albumával (Small Faces/From The Beginning).

Ha valaki szeretne egy egységesen felépített, kiváló hangzású, egyben maradandó zenei élményt nyújtó nagylemezt meghallgatni, ne fogja vissza magát és szerezze be a ,,Take Me For What I’m Worth” című nagylemez mind monó, mind sztereó változatát, melyek között pusztán annyi különbség van, hogy egyik jobb, mint a másik!

Források: Pye Records; Kapp Records, www.en.wikipedia.org; www.discogs.com

Lemez címe:
Take Me For What I’m Worth
Előadó:
The Searchers
Megjelenés dátuma:
1965
Műfaj:
Pop Rock / Klasszikus Rock
Források:
Pye Records; Kapp Records, www.en.wikipedia.org; www.discogs.com
Youtube link
Kaleidoszkóp

A híres walesi énekes, Tom Jones amerikai bemutatkozó album borítójának hátsó részén, az énekest bemutató rövid ismertetés szövegében téves szerepel a születési dátum, mivel Tom Jones nem 1942. június 7-én, hanem 1940. június 7-én született. Ezen album további érdekessége, hogy az angolok a Decca Records jóvoltából, míg az amerikaiak a London Records leányvállalata, a Parrot Records jóvoltából monó (PA 61004) és sztereó (PAS 71004) változatban egyaránt. Ráadásul az amerikai bemutatkozó album csak tizenkét felvételt tartalmazott az angol kiadás tizenhat felvétele ellenben. A borító, és annak címe is eltérő volt. Az angol kiadás címe ,,Along Come Jones”, míg az amerikaié ,,It’s Not Unusual” volt.

You Tube:

Ide kattintva hallgathatja meg!

Az amerikai Linn County együttes harmadik, ,,Till The Break Of Down” című 1970-ben a Philips Records által kiadott nagylemezének (PHS-600-326) is hasonló problémája van a borító hátulján, nevezetesen az orgonista nevének helytelen (Steve Miller) leírása a zenekari tagok képénél. A zenész neve helyesen: Stephen Miller, miként az a lemez címkéjéről – melynek, mármint a nagylemeznek egyébként a producere is volt - megtudható, avagy mondjuk az első, ugyancsak 1970-ben kiadott szólólemezének (PHS-600-335) címéből.

You Tube:

Ide kattintva hallgathatja meg!

Ide kattintva hallgathatja meg!

A ,,Take It Or Leave It” című számot eredetileg az angol The Rolling Stones zenekar játszotta 1966-ban. A szerzők Mick Jagger és Keith Richards voltak. Ugyanebben az évben a The Searchers nevű ugyancsak angol zenekar is feldolgozta, még hozzá nem is akárhogy.

You Tube:

The Rolling Stones:

Ide kattintva hallgathatja meg!

The Searchers:

Ide kattintva hallgathatja meg!

Források: Decca Records; Parrot Records; Philips Records; Pye Records; www.en.wikipedia.org; www.discogs.com

Vissza a cikkekhez
designed by peterteszary
Top magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram