A hónap lemeze - 2019 november

The Electric Prunes: I Had Too Much to Dream (Last Night)/Get Me to the World on Time (1967)

A választás ezúttal az amerikai The Electric Prunes együttes bemutatkozó albumára esett. A lemez alcíme ,,I Had Too Much to Dream (Last Night)/,,Get Me to the World on Time” volt. A felvételekre a kaliforniai Hollywoodban, egész pontosan két stúdióban, az American Recording Company-nél és a Power House No.-nál 1966-1967 fordulóján, míg a megjelenésre 1967 februárjában került sor.

A lemez a Reprise Records jóvoltából mind monó (R 6248), mind sztereó (RS 6248) kiadásban megjelent. Eltérő hangvitelű felvételeket tartalmazott. A címadó felvételek pszichedelikus hangzásúak voltak, éppen úgy mint a ,,Bangles”, a ,,Luvin’ ”, ugyanakkor volt rajta kellemes beat mint az ,,Onie”, tingli-tangli  ,,The King is in the Counting House”, ,,a Toonerville Trolley”, valamint jazz-es, blues-os hangulatú ,,About a Quarter to Nine”számok is.

A lemez felvételein James Lowe (ének, tamburin, autoharp); Ken Williams (szólógitár); James Spagnola (ritmusgitár); Mark Tulin (basszusgitár, zongora, orgona) és Preston Ritter (dob) hallható.

Figyelemre méltó alkotás, mely egyetlen komolyabb lemezgyűjteményből sem hiányozhat.

Források: Discogs, Wikipedia

Lemez címe:
I Had Too Much To Dream (Last Night)/Get Me To The World On Time
Előadó:
The Electric Prunes
Megjelenés dátuma:
1967
Műfaj:
Pop Rock / Klasszikus Rock
Források:
Discogs, Wikipedia
Youtube link
Kaleidoszkóp

A The Nashville Teens együttesnek angol létére éppen szülőhazájában nem jelent meg nagylemeze a ’60-as években. Egyetlen albuma ,,Tobacco Road” címmel 1964-ben látott napvilágot az amerikai London Records jóvoltából mind mono (LL 3407), mind sztereó (PS 407) változatban.

Igazi különlegességnek számított a The Beatles zenekar utolsó dupla EP-je, mely a ,,Magical Mystery Tour” címet viselte. Angliában kizárólag e formátumban jelent meg a Parlophone lemezkiadó jóvoltából mind monó (MMT 1, mind sztereó (SMMT 1) változatban, ami valljuk meg nem volt túl gyakori ebben az időben, és hat felvételt tartalmazott. Az amerikai (Capitol Records MAL 2835/SMAL 2835) és általában más kiadások már nagylemez formátumban dobták piacra, és tizenegy felvételt tartalmazott. Az első oldala megváltoztatott sorrendben tartalmazta az eredeti dupla EP számait, míg a második oldalt kislemez felvételekből állították össze. Ez utóbbi oldal sztereó változata is sztereóvá kevert monó felvétel volt.

Rossini Tell Vilmos nyitánya szólal meg beat-zenévé átalakítva a Sounds Incorporated nevű angol zenekar 1964-ben az EMI Columbia leányvállalat által kiadott bemutatkozó albumán. A felvétellel indít az amúgy monó (33SX 1659) és sztereó (SCX 3531) változatban kiadott lemez. Hallgassa meg mindenki, mert kevés ilyen jól sikerült feldolgozás ismert. A kanadai kiadás különlegessége a hátoldali fényképfelvételben (mivel az angol kiadáson egyáltalán nincs), valamint a számok összeállításában rejlik (Capitol Records T 6134).

Források: Discogs, Wikipedia

Vissza a cikkekhez
designed by peterteszary
Top magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram