A hónap lemeze - 2018 április

The Blues Project: Projections (1966)

A választás ezúttal a The Blues Project zenekar ,,Projections” című albumára esett. A lemez kiváló példa arra, hogy miként lehet egy teljesen egységes albumot létrehozni akár több műfaj keveredésével is. A lemez felvételeire 1966 őszén került sor. A megjelenésére sem kellett sokáig várni, mivel novemberben a boltok polcaira került.

Az albumot a Verve Records lemezkiadó Folkways leányvállalata adta ki. Annyira jól sikerült a lemez, hogy egy éven belül ismét kiadásra került, ezúttal a Forecast leányvállalat gondozásában. A lemez mind monó (FT 3008), mind pedig sztereó (FTS 3008) verzióban megjelent. Az angol kiadás 1967-ben jelent meg.

A lemez négy feldolgozást leszámítva - Steve Katznak és Al Koopernek köszönhetően - saját szerzeményeket tartalmazott. A feldolgozások közül a legjobbak a "Two Trains Running” és a "Cheryl’s Going Home” voltak. A legjobb saját szerzemények az "I Can’t Keep From Crying” és a koncerteken is gyakran játszott "Flute Thing” voltak. Ez a lemez nem hiányozhat egyetlen valamire való lemezgyűjteményből sem.

A felvételeken Danny Kalb (gitár, ének), Steve Katz (gitár, harmonika, ének), Andy Kulberg (basszusgitár, fuvola), Al Kooper (billentyűsök, ének), Roy Blumenfeld (dob) működtek közre.

A lemez a következő számokat tartalmazta:

Az első oldal:
1. ,,I Can't Keep From Crying" (Al Kooper)
2. ,,Steve's Song" (Steve Katz)
3. ,,You Can't Catch Me" (Chuck Berry)
4. ,,Two Trains Running" (McKinley Morganfield)

A második oldal:
1. ,,Wake Me, Shake Me" (Al Kooper)
2. ,,Cheryl's Going Home" (Bob Lind)
3. ,,Flute Thing" (Al Kooper)
4. ,,Caress Me Baby" (Jimmy Reed)
5. ,,Fly Away" (Al Kooper)

Források: Discogs, Wikipedia

Lemez címe:
Projections
Előadó:
The Blues Project
Megjelenés dátuma:
1966
Műfaj:
Blues
Források:
Discogs, Wikipedia
Youtube link
Kaleidoszkóp

Black Monk Time album coverDave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich (Vinyl, LP, Album) album coverThe Monkees (Vinyl, LP, Album, Stereo) album cover

1966-ban több olyan zenekar is volt, mely bemutatkozó albumán a zenekar tagjait, illetve annak mondanivalóját kívánta demonstrálni. Az előbbiekre kiváló példa az amerikai, de Németországban működött The Monks zenekar ,,Black Monk Time” című albumának az első felvétele, melynek címe: ,,Monk Time”, valamint az angol Dave Dee, Dozy, Beacky, Mick and Tich zenekar azonos című albumának első száma: ,,DDD-BMT”, az utóbbira a The Monkees zenekar bemutatkozó lemezének első felvétele: ,,(Theme From) The Monkees”.

Paranoid album coverGrand Funk (Vinyl, LP, Album, Mispress, Stereo) album cover

Két olyan együttes is volt, amely ,,Paranoid” című számot rögzített lemezre 1969-70 fordulóján. Az egyik a közismert angol Black Sabbath zenekar ,,Paranoid” című lemeze első oldalának második száma volt, a másik Európában kevésbé ismert, de annál dögösebb amerikai zenekar, a Grand Funk Railroad: Grand Funk című lemeze második oldalának második száma volt. Mindkettő igencsak dinamikus a maga formájában, egymásra nem igen hasonlítanak.

Caught Live +5 album cover

A The Moody Blues együttes 1977-ben megjelentetette a "Caught Live + 5” című dupla albumot, melynek három lemezoldalát egy 1969. december 12-én a Royal Albert Hallban rögzített koncert felvétel tette ki. A negyedik oldal azonban öt olyan felvételt tartalmazott, melyek 1967-ben, illetve 1968-ban kerültek rögzítésre és valami érthetetlen oknál fogva lemaradtak a kis- és nagylemezekről. Ezek a következők voltak: ,,Gimme A Little Somethin’ ”, ,,Please Think About It”, ,,Long Summer Days”, ,,King And Queen” és a ,,What Am I Doing Here?”.

Források: Discogs, Wikipedia

Vissza a cikkekhez
designed by peterteszary
Top magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram